02166909573
02166915929

تعیین میزان سولفور به روش EDXRF کمپانی Ecohim روسیه

تعیین میزان سولفور به روش EDXRF کمپانی Ecohim روسیه
مخصوص تعیین میزان سولفور موجود در فراورده های نفتی به روش EDXRF
طبق استاندارد ASTM D4294, ISO 8754
قابلیت تعیین درصد وزنی سولفور در نفت خام، روغن های سنگین، دیزل، بنزین، نفتاو ...
رنج اندازه گیری: از 5ppm تا 5% وزنی
به همراه پک کامل لوازم جانبی

تعیین مقدار گوگرد فرآورده ها نه تنها برای مصرف کننده اهمیت دارد، بلکه برای پالایشگر نیز مطرح است. ترکیبات گوگردی اسیدی که در فرآورده های نفتی وجود دارند دارای بوی زننده بوده، در مخازن نیز ایجاد خوردگی می کنند. همچنین گوگرد سم کاتالیزورهایی است که در عملیات پالایشی به کار می روند.
گوگرد خاصیت آرام سوزی بنزین ها را نیز کاهش می دهد. در اثر احتراق، گوگرد تبدیل به دی اکسید گوگرد می شود که در حضور آب تولید اسید سولفوریک رقیق می کند و باعث خوردگی در لوله های اگزوز و دودکش ها می شود. همچنین ترکیبات گوگردی مسائل زیادی از نظر آلودگی محیط زیست به وجود می آورند.

تست مقدارسولفور در نفت خام و انواع مشتقات نفتی نظیر روغن دیزل،گازوئیل، بنزین و ... به روش X-RAY مطابق استاندارد ASTM D4294 که در حال حاضر قابل اطمینان ترین روش جهت اندازه گیری این تست است، انجام می گیرد. این آزمون در تعیین مقدار گوگرد با سرعت بالا نسبت به روش قبلی موثرتر است. همچنین نیاز به مقدار بسیار جزئی از نمونه باعث راحت تر شدن این آزمایش می شود. برای هر آزمایش تقریبا بین 1 تا 2 دقیقه زمان لازم است.همان طور که اشاره شد مقدار کیفیت محصول با مقدار گوگرد محلول در آن ارتباط مستقیم دارد و به وسیله این آزمایش می توان مقدار دقیقی از گوگرد را بدست آورد.

دیگر محصولات دسته تجهیزات نفت ، گاز و پتروشیمی