02186086361
02186086278

09128382343

انکوباتور

انکوباتور Incubator - انکوباتور آروماتیک , انواع انکوباتور آزمایشگاهی

انکوباتور Incubator 

انکوباتور در سازمان صلیب سرخ توسط یک پزشک طراحی شد.به دلیل آنکه ساختار دستگاه بسیار شبیه رحم انسان است نام انکوباتور برایش انتخاب شد. این دستگاه آزمایشگاهی ( که مهمترین دستگاه آزمایش میکروبی است ) جهت کشت بیشتر استفاده میشود. انکوباتور CO2 , انکوباتور یخچال دار و انکوباتور محیطی از انواع انکوباتور میباشد. انکوباتوری که هم دما و هم رطوبت را کنترل میکند ژرمیناتور نام دارد. انکوباتور معمولا با درب فلزی است که یک پنجره شیشه ای روی آن است. 
انکوباتور محیطی در دمای 37 درجه و نوع یخچالی در دمای 25 درجه کار میکند.

اجزاء انکوباتور آزمایشگاهی :
نگهدارنده نمونه : یک محیط عایق بندی شده است که از لحظا دما و رطوبت و ... از محیط بیرون جدا شده است . بده آن از جنس آلمینیوم یا استیل است با ضخامت حدود یک سانتیمتر. در دستگاه های سفارش از استیل ضد اسید استفاده میشود. انکوباتور آلمینیومی دقت دمای بالاتری دارد. مدل استیل دیرتر خراب میشود, 
منبع تغذیه : بسته به نوع کار ولتاژ کاری متفاوتی دارد برای تغذیه المنت های انکوباتور و برد دیجیتال و کنترلر میباشد.
کنترل دما : برای گرمکردن محفظه داخلی از هیتر های فن دار استفاده میشود. کنترل دما توسط ترموستات یا مدار الکتریکی انجام میگیرد.برای کنترل دما از ترموکوپل های معمولی یا سیستم های مبتنی بر میکروکنترلر استفاده میشود. 
کنترل رطوبت : رطوبت اتاقک را ثابت نگه می دارد . ژرمیناتور, انکوباتوری است که محفظه رطوبت ساز دارد. از سنسور جهت رطوبتسنجی استفاده میشود.رطوبت مورد نیاز توسط یک مخزن آب تصفیه شده و سیستم گرمایش ایجاد میشود .
کنترل گازها : گازهای داخلی را در حد نیاز نمونه ثابت نگه خواهد داشت. اگر امکان تنظیم گاز داخل وجود داشته باشد انکوباتور CO2 داریم. سنسور نمونه برداری از گاز داخل محفظه این وظیفه را دارد. میکروکنترلرها و پی ال سی, گاز مورد نیاز را از مخازن خارجی تامین میکنند.
سیستم آلارم : در صورتی که موارد مشخص شده برای محیط انکوباتور به هم بخورد آلارم عمل میکند.
سیستم ثبات (ترمولاگر) : به اپراتور امکان ثبت مشخصه ها و پیگیری مدام تغییرات آنها را میدهد. این سیستم به کامپیوتر متصل شده و نمودار ها را نمایش میدهد . 

الزامات نصب و راه اندازی انکوباتور :
1 - پریز برق بیش از 2 متر فاصله نداشته باشد
2 - این اتصال باید 220 ولت باشد و سیم ارت داشته باشد
3 - اطراف انکوباتور باید فضا آزاد باشد
4 - محل انکوباتور باید شرایط تغییر دما زیاد نداشته باشد
5 - میزی مقاوم (وزن انکوباتور 60 کیلوگرم است) که تراز باشد و بهتر است میز چوبی باشد.
6 - رگلاتور و شلنگ های مورد نیاز را آماده کنید
7 - یک مهار کننده برای مخزن CO2 نیاز داریم


برای دریافت اطلاعات بیشتر انواع و قیمت انکوباتور Incubator آزمایشگاهی با بخش تجهیز آزمایشگاه آرکاص صنعت آروین تماس بگیرید

دیگر تگ های محبوب آرکا صنعت آروین را ملاحظه کنید :

انکوباتور Incubator - انکوباتور آروماتیک , انواع انکوباتور آزمایشگاهی

محصولات مرتبط با انکوباتور

کاربرانی که از انکوباتور بازدید کرده اند از این محصولات نیز بازدید کرده اند