02186086361
02186086278

09128382343

تست سولفور

تست سولفور، دستگاه تست سولفور، قیمت تست سولفور، تجهیزات تست سولفور

گوگرد یا سولفور نام یک عنصر شیمیایی است که در گروه ششم، دوره سوم از جدول تناوبی عنصرها جای گرفته‌است. این عنصر در خانواده اکسیژن قرار دارد، پیش از آن فسفر، پس از آن کلر، در بالای آن اکسیژن و پایین آن سلنیوم جای گرفته‌ است. نماد شیمیایی آن S و عدد اتمی آن ۱۶ است.
گوگرد یک نافلز بی‌بو، بی‌مزه و چند ظرفیتی است که بیشتر به شکل بلورهای زرد رنگ موجود در کانی‌های سولفید و سولفات شناخته شده‌است. گوگرد عنصری مهم برای همه موجودات زنده‌است برای نمونه می‌توان به حضور گوگرد در ساختار اسید آمینوها و پروتئین‌ها اشاره کرد.
گاز طبیعی و نفت، مهمترین ذخایر گوگرد در جهان امروز به شمار می‌آیند. از این منابع، گاز طبیعی به همراه گاز ترش یا سولفید هیدروژن گازی استخراج شده و گوگرد آزاد بعنوان محصول همراه بازیابی می‌گردد. گوگرد همچنین در نفت خام و گازهای طبیعی وجود دارد. از جهتی دیگر نکته شایان ذکر در مورد وجود ترکیبات گوگرددار در مواد نفتی قابلیت خورندگی آنها و صدمه زدن به تجهیزات توزیع است.
مقدار گوگرد فرآورده های نفتی با روش های مختلفی مانند روش چراغ (Lamp method) و روش بمب (Bomb method) قابل اندازه گیری است. تعیین مقدار گوگرد فرآورده ها نه تنها برای مصرف کننده اهمیت دارد، بلکه برای پالایشگر نیز مطرح است. ترکیبات گوگردی اسیدی که در فرآورده¬های نفتی وجود دارند دارای بوی زننده بوده، در مخازن نیز ایجاد خوردگی می-کنند. همچنین گوگرد سم کاتالیزورهایی است که در عملیات پالایشی به کار می روند.
گوگرد خاصیت آرام سوزی بنزین ها را نیز کاهش می دهد. در اثر احتراق، گوگرد تبدیل به دی اکسید گوگرد می شود که در حضور آب تولید اسید سولفوریک رقیق می کند و باعث خوردگی در لوله های اگزوز و دودکش ها می شود. همچنین ترکیبات گوگردی مسائل زیادی از نظر آلودگی محیط زیست به وجود می آورند.
تست مقدارسولفور در نفت خام و انواع مشتقات نفتی نظیر روغن دیزل،گازوئیل، بنزین و ... به روش X-RAY مطابق استاندارد ASTM D4294 که در حال حاضر قابل اطمینان ترین روش جهت اندازه گیری این تست است، انجام می گیرد. این آزمون در تعیین مقدار گوگرد با سرعت بالا نسبت به روش قبلی موثرتر است. همچنین نیاز به مقدار بسیار جزئی از نمونه باعث راحت تر شدن این آزمایش می شود. برای هر آزمایش تقریبا بین 1 تا 2 دقیقه زمان لازم است. همان طور که اشاره شد مقدار کیفیت محصول با مقدار گوگرد محلول در آن ارتباط مستقیم دارد و به وسیله این آزمایش می توان مقدار دقیقی از گوگرد را بدست آورد.


دیگر تگ های محبوب آرکا صنعت آروین را ملاحظه کنید :

تست مقدارسولفور در نفت خام و انواع مشتقات نفتی نظیر روغن دیزل،گازوئیل، بنزین و ... به روش X-RAY مطابق استاندارد ASTM D4294 که در حال حاضر قابل اطمینان ترین روش جهت اندازه گیری این تست است، انجام می گیرد.

خدمات مرتبط با تست سولفور

محصولات مرتبط با تست سولفور

کاربرانی که از تست سولفور بازدید کرده اند از این محصولات نیز بازدید کرده اند