02186086361
02186086278

09128382343

اسپکتروفتومتر

اسپکتروفتومتر – اسپکتروفتومتر آروین ، انواع اسپکتروفتومتر ، لیست قیمت اسپکتروفتومتر ،دستگاه اسپکتروفتومتر- دستگاه اسپکتروفتومتر UV-VIS ساخت HACH آمریکا

اسپکتروفتومتر  

اسپکتروفتومتر یا طیف سنج دستگاهی است که برای بررسی میزان برهم کنش نور با مواد طراحی و تولید شده است. انواع اسپکتروفتومتر مختلفی در بازار موجود است که هر یک قابلیت‌های خاص خود را دارند. برای مثال یکی از پرکاربردترین انواع اسکپتروفتومتر، دستگاه اسپکتروفتومتر فرابنفش / مرئی است که غلظت مواد در یک نمونه آزمایشگاهی را با توجه به میزان عبور و جذب آن تعیین می‌کند. یکی از قابلیت‌های دستگاه اسپکتروفتومتر تفاوت محدوده کاری آن از ١٩٠ تا ١١٠٠ نانومتر است. در بازار ایران انواع مختلفی از دستگاه اسپکتروفتومتر همچون اسپکتروفتومتر پرتابل، اسپکتروفتومتر رومیزی، اسپکتروفتومتر تک پرتو، اسپکتروفتومتر دو پرتو و... موجود است.
یکی از بهترین ویژگی های این دستگاه امکان اندازه گیری غلظت فوق العاده کوچک است؛  از همین جهت این دستگاه در تجزیه  و تحلیل عناصر مولکولی مانند DNA مورد استفاده قرار می گیرد.
این دستگاه عمدتا در آزمایشگاه های بیوشیمی برای انجام مواردی که بالاتر به آن اشاره شد مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه اسپکتروفتومتر  

انواع مختلفی از دستگاه اسپکتروفتومتر در جهان طراحی و تولید شده است. شرکت آرکا صنعت آروین به عنوان تامین کننده تجهیزات آزمایشگاهی، دارای انواع دستگاه اسپکتروفتومتر خارجی و ایرانی در انبار خود می‌باشد. بعضی از انواع دستگاه اسپکتروفتومتر  موجود در این مجموعه عبارتند از:
- دستگاه اسپکتروفتومتر UV
دستگاه اسپکتروفتومتر UV یا فرابنفش مقدار یک ماده بر اساس میزان جذب الکترومغناطیسی آن را اندازه گیری می کند.
- دستگاه اسپکتروفتومتر Visible
 اسپکتروفتومتر مرئی یا visible  میزان انتقال یا بازتاب محلول ها، جامدات مانند شیشه های صاف و همچنین گازها را اندازه گیری می نماید.
- دستگاه اسپکتروفتومتر UV Visible 
 این دستگاه  غلظت مواد در یک نمونه آزمایشگاهی را با توجه به طیف سنجی جذبی یا طیف سنجی بازتابی در بخشی از اشعه ماورابنفش و نواحی مرئی کامل و مجاور طیف الکترومغناطیسی اندازه گیری می کند.
- دستگاه اسپکتروفتومتر Hach 
اسپکتروفتومتر های HACH امکان دسترسی به دقیق ترین و معتبرترین نتایج را با پوشش کامل ناحیه مرئی و مرئی- فرابنفش فراهم می سازد.
- دستگاه اسپکتروفتومتر پرتابل Hach
همانطور که از نامش پیداست، این دستگاه به دلیل قابلیت حملی که دارد، پیشنهاد فوق العاده ای برای افرادی که قصد استفاده از اسپکترفتومتر را در مکان های مختلف دارد محسوب می شود. لازم به ذکر است که این دستگاه استحکام بالایی نیز دارد.
دستگاه اسپکتروفتومتر DR1900 Hach
این مدل اسپکتروفتومتر سبک ترین و کم حجم ترین طیف سنج موجود به شمار می رود که می تواند آزمایشات با طول موج 340 تا 800  نانومتر را اندازه گیری کند.
- دستگاه اسپکتروفتومتر Hach DR3900
مدل DR3900 به دلیل کاهش مراحل دستی و خودکارسازی تعداد زیادی از مراحل آزمایش، انتخاب مناسبی است برای افرادی که به دنبال نتایج دقیق آزمایشات خود هستند.
دستگاه اسپکتروفتومتر Hach DR6000
این دستگاه این امکان را فراهم می کند تا طول موج با سرعت بالا را در محدوده uv و مرئی اسکن و اندازه گیری کرد.
از این دستگاه برای تحلیل و آنالیز مواد در محدوده طول موج فرابنفش و مرئی، اندازه گیری های معمول روزانه و در تحقیقات استفاده می شود.
- دستگاه اسپکتروفتومتر پرتابل زلتکس
این دستگاه به سبب وزن پایین و همچنین قابل حمل بودن، مورد توجه افرادی قرار می گیرد که به طور مداوم آزمایشات میدانی انجام می دهند.
- و...

اسپکتروفتومتر – اسپکتروفتومتر آروین ، انواع اسپکتروفتومتر ، لیست قیمت اسپکتروفتومتر ،دستگاه اسپکتروفتومتر- دستگاه اسپکتروفتومتر UV-VIS ساخت HACH آمریکا

محصولات مرتبط با اسپکتروفتومتر

کاربرانی که از اسپکتروفتومتر بازدید کرده اند از این محصولات نیز بازدید کرده اند