02186086361
02186086278

09128382343

متالوگرافی

متالوگرافی – متالوگرافی آروین ، انواع متالوگرافی ، لیست قیمت متالوگرافی

متالوگرافی
متالوگرافی یکی از فعالیت‌های مهم در صنایع فلزی است و جهت آماده‌سازی نمونه‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجهیزات متالوگرافی را می‌توان از مهم‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی در آزمایشگاه‌های مربوطه دانست. برای تجهیز یک آزمایشگاه به دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاه متالوگرافی می‌توانید با کارشناسان آرکا صنعت آروین در ارتباط باشید تا در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما در این زمینه باشند و لیست قیمت متالوگرافی را در اختیار شما قرار دهند.
متالوگرافی به بررسی و مطالعه ریز ساختار داخلی فلزات مربوط می باشد. بررسی ریز ساختار و درشت ساختار فلزات با استفاده از انواع میکروسکوپ که در سطوح مختلف نوری و الکترونی و ... وجود دارند، میسر می شود. متالوگرافی با امکان پولیش و حکاکی کردن روی سطوح مختلف فلزی آغاز شد و سپس به سرعت رشته متالوگرافی به یکی از اصول مهم علمی و مهندسی تبدیل گردید.
متالوگرافی آن چنان اهمیت بالایی دارد که امروزه ندانستن اصول آن مساوی است با مختل شدن بسیاری از فعالیت های پژوهشی و صنعتی.


آزمایشگاه متالوگرافی 

در آزمایشگاه متالوگرافی دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی مناسب جهت کلیه فعالیت‌های مرتبط با فلزات موجود هستند. در واقع یک آزمایشگاه متالوگرافی حرفه‌ای شامل تجهیزاتی است که محققین و کارشناسان را در جهت کارشان همراهی می‌کند. کلیه دستگاه‌هایی که برای تجهیز آزمایشگاه متالوگرافی مورد نیاز است را می‌توانید از آرکا صنعت آروین بخواهید.
در آزمایشگاه های متالوگرافی، ساختار ریز و درشت فلزات با استفاده از انواع میکروسکوپ ها مورد بررسی قرار می گیرد. نتایج بدست آمده از این بررسی ها پس از مقایسه با استاندارد های تالیف شده، به بررسی و شناسایی عیوب و همچنین پیش بینی خواص مکانیکی و فیزیکی کمک می کند. سرانجام این نتایج در بررسی علل شکست و مهندسی معکوس مورد استفاده قرار می گیرند.

نمونه‌های متالوگرافی

کلیه دستگاه‌های متالوگرافی که در آزمایشگاه متالوگرافی مورد استفاده کارشناسان و محققین قرار می‌گیرند در جهت آماده‌سازی نمونه‌های متالوگرافی هستند. نمونه‌های متالوگرافی از این جهت مورد اهمیت هستند که کلیه ویژگی‌های نمونه فلزی مورد بررسی را نشان داده و به محققین جهت رسیدن به نتایج مورد نظرشان کمک می‌کنند. دستگاه‌های مناسب و استاندارد در این زمینه می‌توانند به قابل اطمینان بودن نتایج نمونه‌های متالوگرافی منجر شوند، و در صورتی که دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی مناسبی جهت بررسی آیتم‌های مد نظر استفاده نشده باشد، نمونه‌های متالوگرافی با خطای غیرقابل چشم‌پوشی همراه خواهند بود. به همین خاطر توصیه می‌شود که در صورتی که نیاز به اعداد و ارقام دقیق برای تحلیل نمونه‌های متالوگرافی دارید، حتما از دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی مناسب استفاده کنید.

دیگر تگ های محبوب آرکا صنعت آروین را ملاحظه کنید :

متالوگرافی – متالوگرافی آروین ، انواع متالوگرافی ، لیست قیمت متالوگرافی

محصولات مرتبط با متالوگرافی

کاربرانی که از متالوگرافی بازدید کرده اند از این محصولات نیز بازدید کرده اند