02186086361
02186086278

09128382343

ترمومتر

ترمومتر - ترمومتر دیجیتال و عقربه ای, انواع دستگاه ترمومتر لیزری

ترمومتر Thermometer

در واقع دماسنج آزمایشگاهی را ترمومتر میگویند, از ترمومتر برای اندازه گیری دمای انواع مواد استفاده می شود.از روش تماسی و غیر تماسی برای ترمومتر استفاده میشود که در روش تماسی از تماس یک سنسور ترموکوپلی (دماسنج گازی نیز) و در روش غیر تماسی هم اندازه گیری مقدار تابش نور فروسرخ است.
ساده ترین نوع ترمومتر، ترمومتر جیوه ای می باشد  که از یک لوله نازک و مخزن کوچیک تشکیل شده است. این مخزن از جیوه پر شده و با تغییر دما، جیوه بالا و پایین می رود و از این طریق دمای اجسام تعیین می شود.
ترمومتر از دو کلمه ترمو به معنای گرما و متر به معنای اندازه گیری تشکیل شده است. هر دما سنج دو قسمت مهم دارد که عبارتند از:
الف) سنسور(حسگر) دما: سنسور یا حسگر دما مسئول نشان دادن میزان بالا و یا پایین بودن دما می باشد. برای مثال مخزن جیوه در ترمومتر جیوه ای با تغییر دما، تغییر فیزیکی داده و از این طریق میزان دما را به ما نمایش می دهد.
ب) وسایلی که تغییرات فیزیکی را به صورت مقادیری از یک واحد اندازه گیری به ما نشان می دهند. همچون مثال بالا، در دماسنج جیوه ای، درجه بندی مقداری از واحد اندازه گیری که سلسیوس می باشد را نمایش می دهد.

انواع مدل های دستگاه ترمومتر

ترمومتر دیجیتال: قابل حمل است و از مزایای بزرگ آن قابل استفاده در چندین محیط بودن است. ترمومتر دیجیتال خیلی شبیه به مولتی متر است که چند ورودی برای سنسور دما دارد, صفحه نمایشگر دارد و با استاندارد NIST ارائه میشود
ترمومتر عقربه ای: یک گیج برای محافظت از سنسور دما دارد
ترمومتر لیزری: تشعشعات لیزری ساطع شده از اجسام را دریافت کرده و بر اساس دما نشان میدهد
ترمومتر جیوه ای: در آن از مایع جیوه استفاده میشود
ترمومتر الکلی: کاملا با ساختار جیوه ای اراده میشود فقط به جای جیوه از الکل استفاده شده
ترمومتر پزشکی: برای اندازه گیری بدن انسان طراحی شده است
ترمومتر بی متال: پرمصرفترین دما سنج آزمایشگاه است و از نوع ترمومتر تماسی است, در اتو و ترموستات کاربرد دارد. رنج دمایی بالایی دارد از منفی 40 درجه تا 300 درجه سانتیگراد را اندازه گیری میکند.
ترمومتر تفنگی: شبیه تفنگ است و از نوع لیزری است که به سمت جسم مورد نظر نشانه گیری میشود
ترمومتر گازی: یکی از متداول ترین ترمومتر های دیجیتال است که یک فشار سنج نیز میباشد
ترمومتر مادون قرمز: از اشعه مادون قرمز ساطع شده از اجسام برای اندازه گیری دما استفاده میکند
ترمومتر شیشه ای: در یک کالیبراسیون با کیفیت بالا ایجاد شده است که ریزترین شیشه های آزمایشگاهی در آن به کار رفته است


شرکت آرکا صنعت آروین با 20 سال سابقه فعالیت در زمینه ارائه تجهیزات آزمایشگاهی , انواع ترمومتر Thermometer را برای همکاران این صنعت فراهم کرده است, برای اطلاعات بیشتر از مدل های ما با کارشناسان تجهیزات آزمایشگاهی تماس بگیرید.

شرایط فروش ویژه 

برای خرید ترمومتر نفتی گیج دار مدل TP7 کمپانی THERMOPROBE با قیمت مناسب تماس بگیریددیگر تگ های محبوب آرکا صنعت آروین را ملاحظه کنید :

ترمومتر (دماسنج آزمایشگاهی) در مدل های ترمومتر دیجیتال و عقربه ای, ترمومتر لیزری, ترمومتر جیوه ای, ترمومتر الکلی, ترمومتر پزشکی, ترمومتر بی متال, ترمومتر تفنگی, ترمومتر گازی, ترمومتر مادون قرمز و دستگاه ترمومتر شیشه ای

محصولات مرتبط با ترمومتر

کاربرانی که از ترمومتر بازدید کرده اند از این محصولات نیز بازدید کرده اند